KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257574

nr 1425 7574

Maj Tydén-Jerndahl

(1895-1921), Sverige

Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 46x38, yttermått inklusive ram: 59x51 cm

Maj Tydén, född 1895 i Kristinehamn, död 1961, svensk målare.

Utrop:

400 kr

Såld:

250 kr

måndag 18 oktober 2021
kl 19:45:53

Maj Tydén-Jerndahl

Läs mer om Maj Tydén-Jerndahl