KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257574
nr 1425 7574
Maj Tydén-Jerndahl
(1895-1921), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 46x38, yttermått inklusive ram: 59x51 cm
Maj Tydén, född 1895 i Kristinehamn, död 1961, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
måndag 18 oktober 2021
kl 19:45:53
100 kr
200 kr
Maj Tydén-Jerndahl
Läs mer om Maj Tydén-Jerndahl